Schedule & Results (Waterloo Ravens Girls Minor Hockey Association )

HideRavens Menu
Social Networking
Follow Us On
Follow Waterloo Ravens Girls Minor Hockey Association  on Twitter
- and -
Visit Waterloo Ravens Girls Minor Hockey Association  on Facebook
- and -
Follow Waterloo Ravens Girls Minor Hockey Association  on Instagram
title-spotlight.png

Canada-Cup-Logo.png 

 

USA CANADA CUP SERIES
December 2-4, 2022

logo-fall-challenge.jpg

FALL CHALLENGE CUP (FCC)
November 3-6 2022

Quick Links
Manage Subscriptions
Signup to receive email or text messages for the teams you want to follow.
PrintSchedule & Results
Filter Opponents:
Game #DateTimeCategoryTeamOpponentVenueScoreResult
Apr 30 20222:30 PMRepU15 A #1167Saugeen Maitland Howick
Sep 16 20226:15 PMRepU13 A #1163Cambridge Cambridge Sports Park
Sep 16 20227:30 PMRepU15 AA #1162London Western Fair Sports Centre
Sep 24 202211:15 AMRepU15 BB #1173Owen Sound Harry Lumley Bayshore Community Centre
Sep 25 20223:30 PMRepU15 BB #1173Owen Sound Moses Springer
Dec 12 20227:00 PMRepU18 AA #1161U22 AA KW Rangers #1160RIM Optimists
Dec 20 20226:30 PMHouseU13 DS #1128Hamilton Inch Park
Dec 22 20226:00 PMRepU13 AA #1183U13 A #1163AMCC - Ice East
Jan 08 20232:30 PMRepU13 B #1180Brampton Brampton 45'sRIM Lions
Jan 17 20239:00 PMHouseU18 DS #1150Stoney Creek Mohawk 4 Ice Centre
Jan 21 20235:45 PMHouseU13 DS #1128Halton Hills Mold-Masters Rink
Jan 22 202310:30 AMHouseU13 DS #1128Guelph AMCC - Ice West
Jan 27 20236:45 PMRepU18 AA #1161Stratford Rotary
Jan 29 20234:30 PMRepU18 AA #1161Bluewater RIM Pillers
Feb 01 20237:00 PMHouseU13 DS #1128Halton Hills Moses Springer
Feb 03 20235:30 PMRepU9 B #1165Wilmot WMRC
Feb 03 20238:00 PMRepU15 BB #1173Mississauga Iceland
Feb 03 20238:30 PMHouseU18 DS #1150Brampton Moses Springer
Feb 04 202312:00 PMRepU13 A #1163Owen Sound Julie McArthur Arena
U8208Feb 04 20231:00 PMHouseU8 2 #1101Twin Centre HericanesSt. Clements
Feb 04 20233:15 PMRepU13 A #1163Owen Sound Julie McArthur Arena
Feb 04 20237:30 PMRepU15 AA #1162Kitchener AMCC - Ice West
U15PA210Feb 05 202312:00 PMHouseU15 1 #1130Kitchener Lady Rangers BlueMoses Springer
U9B318Feb 05 202312:00 PMHouseU9 1 #1103Twin Centre HericanesRIM Lions
U13PA227Feb 05 20231:00 PMHouseU13 4 #1123Grand River Mustangs WhiteMoses Springer
Feb 05 20231:00 PMRepU18 B #1174Ayr RIM Lions
U18PB315Feb 05 20232:00 PMHouseU18 1 #1140Cambridge Roadrunners TealMoses Springer
Feb 05 20232:30 PMRepU15 BB #1173Mississauga Iceland
U8209Feb 05 20233:00 PMHouseU8 1 #1100Twin Centre HericanesMoses Springer
Feb 05 20233:30 PMRepU13 B #1180Collingwood Central Park Arena
U8210Feb 05 20234:00 PMHouseU8 2 #1101Woolwich WildMoses Springer
Feb 05 20234:30 PMRepU13 AA #1183Mississauga RIM Pillers
Feb 05 20235:00 PMRepU11 BB #1170Wilmot Wilmot Recreation Complex
U15PA208Feb 05 20235:15 PMHouseU15 3 #1132Kitchener Lady Rangers RedActiva Sportsplex- Alumni
Feb 05 20236:30 PMRepU18 BB #1172Guelph WMRC
Feb 05 20236:45 PMRepU15 AA #1162London Western Fair Sports Centre
Feb 05 20239:00 PMHouseU18 DS #1150Ancaster RIM Pillers
Feb 08 20236:00 PMRepU11 BB #1170Wilmot Moses Springer
Feb 08 20237:00 PMRepU18 BB #1172Ayr Ayr Farmers Mutual Arena
Feb 08 20237:00 PMRepU11 AA #1168Cambridge Moses Springer
Feb 09 20238:00 PMRepU18 B #1174Grand River AMCC - Ice East
Feb 10 20236:00 PMHouseU15 DS #1139Kitchener Moses Springer
Feb 10 20237:00 PMRepU13 B #1180Woolwich Moses Springer
Feb 10 20237:30 PMRepU11 BB #1170Orangeville Alder arena
Feb 10 20238:00 PMHouseU13 DS #1128Hamilton Moses Springer
U18PB317Feb 10 20239:00 PMHouseU18 1 #1140Woolwich WildMoses Springer
U13PA212Feb 11 20239:00 AMHouseU13 1 #1120U13 4 #1123Moses Springer
Feb 11 202310:00 AMRepU11 BB #1170Woodstock WMRC
U9B309Feb 11 202310:15 AMHouseU9 1 #1103Kitchener Lady RangersSportsworld Twin Pad - Practice Rink
Feb 11 202310:30 AMRepU9 B #1165Woolwich Woolwich Memorial Centre - Elmira
Feb 11 202310:30 AMRepU11 AA #1168London RIM Optimists
U15PA215Feb 11 202311:00 AMHouseU15 2 #1131Kitchener Lady Rangers BlueWMRC
U13PA208Feb 11 202311:15 AMHouseU13 3 #1122Kitchener Lady Rangers RedSportsworld Twin Pad - Practice Rink
Feb 11 202311:30 AMRepU18 A #1177Saugeen Maitland RIM Optimists
U15PA206Feb 11 202312:15 PMHouseU15 1 #1130Kitchener Lady Rangers RedSportsworld Twin Pad - Practice Rink
Feb 11 20231:00 PMRepU22 AA KW Rangers #1160Oakville RIM Optimists
Feb 11 20232:15 PMRepU13 AA #1183St Catharines Seymour Hannah
U18PA220Feb 11 20233:30 PMHouseU18 2 #1141Grand River Mustangs LL PurpleFergus (B)
U18PA219Feb 11 20234:30 PMHouseU18 3 #1142Grand River Mustangs BlackFergus (B)
Feb 11 20235:30 PMRepU18 B #1174Norfolk Port Dover Arena
Feb 11 20236:15 PMRepU18 AA #1161London London Sports Park
Feb 11 20236:15 PMRepU15 A #1167Mississauga Iceland
Feb 11 20237:30 PMRepU15 AA #1162Cambridge AMCC - Ice West
U11PA203Feb 12 20239:15 AMHouseU11 3 #1112Cambridge Roadrunners GreySports Park (South)
U15PA221Feb 12 202310:30 AMHouseU15 3 #1132Kitchener Lady Rangers RedAMCC - Ice West
Feb 12 202311:00 AMRepU11 AA #1168London Bostwick Community Centre
Feb 12 202312:00 PMRepU9 B #1165Woolwich Moses Springer
Feb 12 202312:00 PMRepU13 A #1163Woolwich RIM Lions
U13PA216Feb 12 20231:00 PMHouseU13 2 #1121Grand River Mustangs WhiteMoses Springer
Feb 12 20231:00 PMRepU15 BB #1173Mississauga RIM Lions
Feb 12 20231:10 PMRepU22 AA KW Rangers #1160Southwest Forest Glade Arena
Feb 12 20232:00 PMRepU13 B #1180Mount Forest Mount Forest
U18PB319Feb 12 20232:00 PMHouseU18 1 #1140Kitchener Lady Rangers BlueMoses Springer
Feb 12 20233:00 PMRepU15 A #1167Cambridge RIM Pillers
U18PA223Feb 12 20233:00 PMHouseU18 2 #1141Guelph Jr Gryphons LL 2Moses Springer
U11PB329Feb 12 20234:00 PMHouseU11 2 #1111Guelph Jr Gryphons LL 2Moses Springer
Feb 12 20234:30 PMRepU13 AA #1183North Halton RIM Pillers
Feb 12 20234:45 PMHouseU13 DS #1128Oakville Sixteen Mile Sports Complex
U11PA222Feb 12 20235:00 PMHouseU11 1 #1110Guelph Jr Gryphons 1Moses Springer
Feb 12 20236:00 PMRepU18 AA #1161Chatham RIM Pillers
Feb 12 20236:00 PMRepU18 BB #1172Ayr Ayr Farmers Mutual Arena
Feb 12 20237:30 PMRepU18 B #1174Ayr RIM Pillers
Feb 12 20238:30 PMHouseU18 DS #1150Stoney Creek RIM Pillers
Feb 13 20238:00 PMHouseU18 DS #1150Flamborough Carlisle Arena
Feb 14 20236:00 PMRepU11 BB #1170Wilmot Wilmot Recreation Complex
U18PB321Feb 14 20238:15 PMHouseU18 1 #1140Woolwich WildMemorial (Snyder)
U11PA229Feb 15 20237:00 PMHouseU11 3 #1112Guelph Jr Gryphons 1Moses Springer
Feb 15 20237:00 PMRepU13 B #1180Woolwich Woolwich Memorial Centre - Elmira
U11PB303Feb 15 20237:00 PMHouseU11 2 #1111Ayr RocketsNDCC
U15PA213Feb 16 20238:00 PMHouseU15 1 #1130U15 3 #1132AMCC - Ice East
Feb 16 20238:30 PMRepU18 AA #1161Kitchener Grand River
U13PA218Feb 17 20236:00 PMHouseU13 2 #1121U13 3 #1122Moses Springer
Feb 17 20238:00 PMRepU15 A #1167Kitchener Moses Springer
Feb 17 20238:30 PMRepU22 AA KW Rangers #1160Oakville Joshua's Creek Arenas
U8213Feb 18 20239:30 AMHouseU8 1 #1100Woolwich WildMemorial (Snyder)
Feb 18 202310:00 AMRepU13 A #1163Woolwich WMRC
U13PA211Feb 18 202311:30 AMHouseU13 1 #1120U13 2 #1121RIM Optimists
Feb 18 202312:30 PMRepU15 AA #1162Windsor RIM Optimists
Feb 18 202312:30 PMRepU15 A #1167Kitchener Sportsworld Twin Pad
Feb 18 20231:15 PMHouseU11 DS #1118Stoney Creek Gateway Ice Centre
Feb 18 20232:00 PMRepU18 BB #1172North Halton RIM Optimists
Feb 18 20237:30 PMRepU18 AA #1161Cambridge AMCC - Ice West
Feb 19 202312:00 PMRepU22 AA KW Rangers #1160Burlington Mainway Rec Centre
Feb 19 202312:00 PMHouseU11 DS #1118London Bostwick Community Centre
Feb 19 202312:00 PMRepU11 AA #1168Oakville RIM Lions
Feb 19 20231:00 PMRepU9 B #1165Grand River RIM Lions
U8214Feb 19 20232:00 PMHouseU8 1 #1100U8 2 #1101Moses Springer
Feb 19 20233:00 PMRepU18 AA #1161Lakeshore RIM Pillers
U13PA220Feb 19 20233:00 PMHouseU13 3 #1122U13 4 #1123Moses Springer
Feb 19 20233:45 PMRepU13 A #1163Guelph West End Rec Centre
U13PA214Feb 19 20234:00 PMHouseU13 1 #1120Grand River Mustangs WhiteMoses Springer
Feb 19 20234:30 PMRepU15 A #1167North York RIM Pillers
U11PA221Feb 19 20235:00 PMHouseU11 1 #1110Cambridge Roadrunners TealMoses Springer
U11PA226Feb 19 20236:00 PMHouseU11 3 #1112Twin Centre HericanesRIM Pillers
Feb 19 20237:00 PMRepU18 BB #1172Wilmot RIM Pillers
Feb 22 20236:00 PMRepU11 BB #1170Wilmot Moses Springer
Feb 22 20236:30 PMRepU15 BB #1173Guelph West End Rec Centre
U11PA234Feb 22 20236:30 PMHouseU11 3 #1112Wilmot Wolverines NavyWilmot Complex (Optimist)
Feb 22 20238:00 PMHouseU15 DS #1139Guelph RIM Pillers
Feb 23 20237:00 PMRepU18 A #1177Brantford AMCC - Ice East
Feb 24 20236:50 PMRepU15 A #1167Woolwich Woolwich Memorial Centre - Elmira
Feb 24 20237:45 PMRepU22 AA KW Rangers #1160Stoney Creek Gateway Ice Centre
Feb 24 20238:00 PMRepU18 A #1177Stratford Moses Springer
Feb 24 20238:30 PMRepU15 AA #1162Kitchener Sportsworld Twin Pad
U9B302Feb 25 20239:30 AMHouseU9 1 #1103Grand River MustangsFergus (B)
Feb 25 202310:00 AMRepU13 B #1180St Marys WMRC
U18PB327Feb 25 202311:00 AMHouseU18 1 #1140Ayr RocketsNDCC
Feb 25 202311:30 AMRepU11 AA #1168London RIM Optimists
Feb 25 202312:30 PMRepU13 AA #1183Oakville RIM Optimists
Feb 25 20231:30 PMRepU18 BB #1172Cambridge Hespeler
Feb 25 20232:00 PMRepU15 A #1167Woolwich RIM Optimists
Feb 25 20232:45 PMRepU15 AA #1162Stratford Rotary
Feb 25 20233:15 PMRepU18 A #1177Cambridge Hespeler
U11PA213Feb 25 20234:00 PMHouseU11 3 #1112Guelph Jr Gryphons 1Exhibition
U18PA228Feb 25 20235:00 PMHouseU18 3 #1142Grand River Mustangs LL PurpleElora
Feb 25 20235:00 PMRepU18 B #1174Wilmot Wilmot Recreation Complex
Feb 25 20235:00 PMRepU11 BB #1170Orangeville Tony Rose Memorial Arena
U18PA229Feb 25 20236:00 PMHouseU18 2 #1141Wilmot Wolverines NavyWilmot Complex (Optimist)
Feb 25 20237:30 PMRepU18 A #1177Owen Sound AMCC - Ice West
Feb 26 202310:30 AMRepU13 B #1180Woolwich AMCC - Ice West
U11PB326Feb 26 202312:00 PMHouseU11 2 #1111Kitchener Lady Rangers BlueMoses Springer
Feb 26 202312:00 PMRepU15 BB #1173Oakville RIM Lions
U18PA230Feb 26 20231:00 PMHouseU18 3 #1142Grand River Mustangs BlackRIM Lions
U13PA217Feb 26 20231:00 PMHouseU13 2 #1121U13 1 #1120Moses Springer
U9B316Feb 26 20232:00 PMHouseU9 1 #1103Grand River MustangsMoses Springer
Feb 26 20233:00 PMRepU22 AA KW Rangers #1160Mississauga RIM Pillers
Feb 26 20234:00 PMRepU13 AA #1183Kitchener WMRC
U8216Feb 26 20234:00 PMHouseU8 2 #1101Twin Centre HericanesMoses Springer
U8203Feb 26 20235:00 PMHouseU8 1 #1100Kitchener Lady Rangers RedMoses Springer
Feb 26 20235:00 PMRepU18 A #1177Woolwich St Jacobs Arena (Woolwich Twp)
Feb 26 20235:30 PMRepU18 AA #1161Saugeen Maitland RIM Pillers
Feb 26 20237:00 PMRepU15 AA #1162Belmont RIM Pillers
U18PB329Feb 26 20237:15 PMHouseU18 1 #1140Guelph Jr Gryphons 1WERC (2)
Feb 28 20236:00 PMRepU11 BB #1170Wilmot Wilmot Recreation Complex
Feb 28 20238:00 PMRepU18 AA #1161Brantford WMRC
Feb 28 20238:30 PMRepU18 B #1174Kitchener Kitchener Memorial Auditorium (The Aud) - Kinsmen Rink
Feb 28 20239:00 PMRepU18 BB #1172Wilmot Wilmot Recreation Complex
Mar 01 20238:00 PMRepU15 BB #1173Brantford RIM Pillers
Mar 02 20237:00 PMRepU15 AA #1162Kitchener Activa Sportsplex
Mar 03 20237:00 PMHouseU13 DS #1128Oakville Moses Springer
Mar 03 20238:00 PMHouseU15 DS #1139Ancaster Moses Springer
U13PA210Mar 04 20239:30 AMHouseU13 1 #1120U13 3 #1122RIM Optimists
U8217Mar 04 20239:30 AMHouseU8 2 #1101Woolwich WildMemorial (Snyder)
U13PA209Mar 04 202310:00 AMHouseU13 4 #1123Kitchener Lady Rangers RedGrand River Arena
U15PA222Mar 04 202310:00 AMHouseU15 3 #1132U15 1 #1130WMRC
Mar 04 202310:30 AMRepU13 B #1180Woolwich RIM Optimists
U18PA233Mar 04 202311:30 AMHouseU18 2 #1141Grand River Mustangs BlackFergus (B)
U18PB331Mar 04 202312:00 PMHouseU18 1 #1140Ayr RocketsRIM Optimists
Mar 04 20231:00 PMRepU22 AA KW Rangers #1160Burlington RIM Optimists
U8218Mar 04 20231:00 PMHouseU8 1 #1100Twin Centre HericanesSt. Clements
Mar 04 20231:00 PMRepU18 B #1174Ayr North Dumfries CC
U9B306Mar 04 20231:00 PMHouseU9 1 #1103Guelph Jr Gryphons 1Exhibition
Mar 04 20231:30 PMRepU15 BB #1173Brantford Gretzky
Mar 04 20232:00 PMRepU9 B #1165South Huron Stephen Township
Mar 04 20232:15 PMRepU13 AA #1183Kitchener Sportsworld Twin Pad
Mar 04 20233:45 PMRepU15 A #1167Kitchener Sportsworld Twin Pad
U15PA202Mar 04 20235:15 PMHouseU15 2 #1131Kitchener Lady Rangers BlueSportsworld Twin Pad - Practice Rink
Mar 04 20237:30 PMRepU15 AA #1162Cambridge AMCC - Ice West
Mar 04 20239:00 PMHouseU18 DS #1150Flamborough AMCC - Ice West
U11PA202Mar 05 202310:15 AMHouseU11 1 #1110Cambridge Roadrunners GreySports Park (South)
U13PA213Mar 05 202312:00 PMHouseU13 1 #1120Kitchener Lady Rangers RedAMCC - Ice East
Mar 05 202312:00 PMRepU18 B #1174Woolwich RIM Lions
Mar 05 202312:00 PMRepU11 BB #1170Wilmot Moses Springer
U9B323Mar 05 202312:30 PMHouseU9 1 #1103Woolwich WildWoolwich Township
U13PA221Mar 05 20231:00 PMHouseU13 3 #1122U13 2 #1121RIM Lions
Mar 05 20231:00 PMRepU18 BB #1172Cambridge Moses Springer
Mar 05 20231:30 PMRepU22 AA KW Rangers #1160Bluewater Gemini Sportspiex
U11PB325Mar 05 20233:00 PMHouseU11 2 #1111Woolwich WildMoses Springer
Mar 05 20233:00 PMRepU13 AA #1183Kitchener RIM Pillers
Mar 05 20233:30 PMRepU15 BB #1173Brantford Lions Park
U18PA235Mar 05 20234:00 PMHouseU18 3 #1142U18 2 #1141Moses Springer
Mar 05 20234:30 PMRepU18 AA #1161Kitchener RIM Pillers
U11PA227Mar 05 20235:00 PMHouseU11 3 #1112Cambridge Roadrunners TealMoses Springer
U15PA218Mar 05 20237:30 PMHouseU15 2 #1131Kitchener Lady Rangers RedWMRC
Mar 05 20237:30 PMRepU15 A #1167Cambridge RIM Pillers
U15PA220Mar 05 20238:30 PMHouseU15 3 #1132Kitchener Lady Rangers BlueWMRC
U11PA216Mar 06 20236:00 PMHouseU11 1 #1110Twin Centre HericanesWellesley
Mar 06 20237:00 PMHouseU18 DS #1150Ancaster Spring Valley
Mar 07 20236:30 PMRepU15 AA #1162Kitchener WMRC
Mar 08 20238:00 PMRepU18 BB #1172Ayr RIM Pillers
Mar 09 20236:00 PMHouseU13 DS #1128Guelph West End Rec Centre
U15PA219Mar 09 20238:00 PMHouseU15 2 #1131U15 3 #1132AMCC - Ice East
Mar 09 20238:30 PMRepU18 AA #1161Kitchener Grand River
U13PA222Mar 10 20236:00 PMHouseU13 3 #1122Grand River Mustangs WhiteMoses Springer
Mar 11 202310:30 AMHouseU11 DS #1118Guelph RIM Optimists
U18PA238Mar 11 202311:30 AMHouseU18 2 #1141Grand River Mustangs LL PurpleRIM Optimists
U13PA219Mar 11 202312:30 PMHouseU13 2 #1121U13 4 #1123RIM Optimists
Mar 11 20233:30 PMRepU18 B #1174Brantford Brant Sports Complex
Mar 11 20236:15 PMRepU22 AA KW Rangers #1160Durham West Ajax CC
U18PB338Mar 11 20238:15 PMHouseU18 1 #1140Kitchener Lady Rangers BlueActiva Sportsplex- Alumni
U11PA206Mar 12 202311:15 AMHouseU11 1 #1110Cambridge Roadrunners TealSports Park (South)
Mar 12 202312:00 PMRepU22 AA KW Rangers #1160Bluewater RIM Lions
U11PA225Mar 12 202312:00 PMHouseU11 3 #1112Wilmot Wolverines NavyMoses Springer
U11PB327Mar 12 20231:00 PMHouseU11 2 #1111Grand River MustangsMoses Springer
Mar 12 20236:00 PMRepU11 BB #1170Wilmot Wilmot Recreation Complex
Mar 12 20236:00 PMRepU15 AA #1162Cambridge Hespeler
Mar 12 20236:30 PMRepU15 A #1167Brantford WMRC
Mar 12 20237:30 PMRepU18 AA #1161Cambridge Hespeler
Mar 17 20238:30 PMRepU22 AA KW Rangers #1160Toronto The Sports Village
Mar 18 20239:00 AMRepU9 B #1165Kitchener Sportsworld Twin Pad
U18PB340Mar 19 202312:00 PMHouseU18 1 #1140Kitchener Lady Rangers RedMoses Springer
U13PA207Mar 19 202312:00 PMHouseU13 2 #1121Kitchener Lady Rangers RedSportsworld Twin Pad- Spectator Pad
U8202Mar 19 202312:00 PMHouseU8 2 #1101Kitchener Lady Rangers RedActiva Sportsplex - PJD
U15PA214Mar 19 20231:00 PMHouseU15 1 #1130U15 2 #1131Moses Springer
U18PA241Mar 19 20232:00 PMHouseU18 2 #1141U18 3 #1142Moses Springer
U15PA209Mar 19 20232:30 PMHouseU15 3 #1132Kitchener Lady Rangers RedSportsworld Twin Pad- Spectator Pad
U9B317Mar 19 20233:00 PMHouseU9 1 #1103Kitchener Lady RangersMoses Springer
Mar 19 20233:00 PMRepU22 AA KW Rangers #1160Oakville RIM Pillers
U13PA228Mar 19 20234:00 PMHouseU13 4 #1123U13 1 #1120Moses Springer
Mar 20 20238:00 PMHouseU15 DS #1139Ancaster Spring Valley
Mar 28 20236:00 PMHouseU18 DS #1150Brampton Century Gardens Arena
KW Rangers PWHL Team
View AllOur Sponsors

logo-dominos.gif

Printed from waterlooravens.com on Sunday, February 5, 2023 at 6:48 AM